Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Edwarda Haruzy w Dobiesławicach


  • Kartka z kalendarza


  • Statystyki

    • Odwiedziny: 301502
    • Do końca roku: 255 dni
    • Do wakacji: 62 dni

  • Kontakt

    28-512 Bejsce
    Dobiesławice 38a 
    Tel:(41) 351-10-41

    lub 606 278 544

Egzamin klasy 8. w 2023 r.

Wyniki  egzaminu

Średnie wyniki naszych uczniów w porównaniu ze średnimi krajowymi:
J. polski - 66,58%; kraj: 66%
J. angielski - 68,25%; kraj: 66%
Matematyka: - 57,33%; kraj: 53%.
Uczennicom, uczniom i rodzicom gratuluję. Nauczycielom dziękuję
 
 
Odbiór zaświadczeń z OKE o wynikach egzaminu w czwartek 6. lipca w godzinach: 15.00 - 16.00.
 
Waldemar Woźniak

Egzamin ósmoklasisty 2023

Zgodnie z komunikatem o harmonogramie egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023 jest przeprowadzany:

  1. Każda część egzaminu jest przeprowadzana innego dnia:

   A.        Język polski – 23 maja 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00- czas trwania 120 minut- wydłużenie do 180 minut

   B.        Matematyka – 24 maja 2023 r. (środa) – godz. 9:00 – czas trwania 100 minut  - wydłużenie do 150 minut

   C.        Język obcy nowożytny – 25 maja 2023 r. (czwartek) – godz. 9:00 – czas trwania 90 minut –wydłużenie do 135 minut

  1. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz sprawdza, w jakim stopniu zdający spełnia te wymagania.
  2. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
  3. Uczniowie po otrzymaniu arkuszy egzaminacyjnych sprawdzają kompletność arkusza egzaminacyjnego
  4. Przed rozpoczęciem każdego zakresu odpowiedniej części egzaminu, w wyznaczonych miejscach arkusza egzaminacyjnego, uczeń zamieszcza kod ucznia i numer PESEL oraz naklejki przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uczeń nie podpisuje arkusza egzaminacyjnego.
  5. Uczniowie korzystający z dostosowań nie kodują zeszytów zadań egzaminacyjnych oraz kart odpowiedzi. Czynności te wykonują członkowie zespołu nadzorującego.
  6. Każdy zdający powinien mieć na każdym zakresie lub poziomie odpowiedniej części egzaminu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).
  7. Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
  8. Na egzaminie nie można korzystać ze słowników oraz kalkulatora.
  9. Osoby z chorobami przewlekłymi, chore lub niesprawne czasowo mogą korzystać z zaleconego przez lekarza sprzętu medycznego i leków koniecznych ze względu na chorobę.
  10. Zdający mogą również wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
  11. Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.
  12. Uczniowie mają zakaz wnoszenia i korzystania w sali egzaminacyjnej z urządzeń telekomunikacyjnych.
  13. W czasie trwania egzaminu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej.
    W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się ucznia z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej. O konieczności wyjścia z sali uczeń sygnalizuje poprzez podniesienie ręki.
  14. Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.
  15. O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo i losują numery stolików, przy których będą pracować.
  16. Uczniowie samodzielnie rozwiązują zadania w czasie egzaminu.
  17. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 3 lipca 2023 r. około godz. 10. natomiast zaświadczenie otrzymają 6 lipca 2023 r.

 

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022/2023

 

W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym

W terminie głównym

  1. język polski -  23 maja 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00
  2. matematyka -  24 maja 2023 r. (środa) – godz. 9:00
  3. język obcy nowożytny - 26 maja 2023 r. (czwartek) – godz.9:00

W terminie dodatkowym

  1. język polski - 12 czerwca 2023 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
  2. matematyka - 13 czerwca 2023 r. (wtorek) – godz. 9:00
  3. język obcy nowożytny - 15 czerwca 2023 r. (środa) – godz. 9:00
 

CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

 Przedmiot

Czas trwania (min.)

arkusz

standar­dowy

przedłużenie czasu,
o którym mowa w pkt. 17.

Komunikatu CKE

język polski

120

do 180

matematyka

100

do 150

język obcy nowożytny

90

do 135

  • Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
  • zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.
  • Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym - w maju i dodatkowym - w czerwcu. Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.
  • Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
  • W latach 2019–2023 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
  • Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
  • Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu.
  • Podczas egzaminu z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE oraz - w przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych - leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.
  • Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali.
  • W czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej.
  • Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych.
  • Szczegółowy opis przebiegu egzaminu ósmoklasisty znajduje się w „Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty”, publikowanej corocznie (do 10 września) w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej CKE. Szczegóły dotyczące pracy z arkuszem egzaminacyjnym z poszczególnych przedmiotów określa każdorazowo informacja zawarta na stronie tytułowej arkusza egzaminacyjnego.
      

 

Title

  • smile Witamy w  Samorządowej Szkole Podstawowej im. Edwarda Haruzy i w Punkcie Przedszkolnym w Dobiesławicach!  smile