Klub 4H

Klub 4 H przy Samorządowej Szkole Podstawowej im. Edwarda Haruzy

w Dobiesławicach.

Kochamy tradycje

Polskie tradycje obchodzone jesienią i zimą są dla nas szczególnie atrakcyjne. Stwarzają one okazję do wesołej zabawy, poznawania regionalnych obyczajów, a także do zacieśniania więzi międzyludzkich i tworzenia miłej atmosfery. W bieżącym roku zorganizowaliśmy Andrzejki oraz zrealizowaliśmy szereg zadań związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia.

Andrzejki 2013

CIĄG DALSZY KLUBOWYCH WIEŚCI ZNAJDZIECIE TUTAJ >>>>>>>>>

********************************************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2012/2013

KLUB 4 H Dobiesławice w akcji
czyli nasz udział w projekcie „ Na ratunek pszczołom”.

Organizacja akcji ekologicznych w naszym środowisku szkolnym ma bogate tradycje dlatego i tym razem zgłosiliśmy nasz udział w projekcie organizowanym przez Kluby 4H „ Na ratunek pszczołom”. W realizację projektu zaangażowali się nie tylko klubowicze ale także wszyscy uczniowie, dyrektor szkoły Waldemar Woźniak, pracownicy obsługi i wybrani rodzice. Praca nad realizacją projektu przebiegała w kilku etapach. Etap I: udział w wykładach W dniu 16 marca starsi klubowicze z klas V i VI wzięli udział w wykładach prowadzonych przez profesora Kazimierza Wiecha z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Nasz wyjazd do Nowin został poprzedzony zajęciami, na których dzieci dowiedziały w jakim celu będziemy brać udział w projekcie i jakie zadania mamy do wykonania. Zostały też wprowadzone w problematykę przyczyn wymierania pszczół oraz roli jaką pełnią w przyrodzie i gospodarce człowieka. Niezwykle ciekawy wykład profesora Kazimierza Wiecha poszerzył naszą wiedzę oraz dostarczył wielu cennych informacji na temat pszczół i innych pożytecznych owadów, roślin miododajnych oraz metod jakimi możemy pomóc tym owadom. Wyniesiona wiedza stała się dla nas inspiracją do dalszej pracy w realizacji projektu.

CIĄG DALSZY KLUBOWYCH WIEŚCI ZNAJDZIECIE TUTAJ >>>>>>>>>